Nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu to problem wielu Polaków. Jednak praktyka pokazuje, że odpowiednie podejście żywieniowe może zapewnić jej redukcję. Niezwykle ważne jest ustalenie deficytu kalorycznego i wprowadzenie do menu produktów bogatych w białko, czy błonnik. Dla tych, którzy stawiają na wygodniejsze i zarazem bezpieczniejsze rozwiązania, dobrym wyborem może okazać się dieta na odchudzanie brzucha z oferty cateringu dietetycznego. Jak ją stosować? Jak spalić tłuszcz z brzucha z cateringiem dietetycznym?

Przestrzegaj podstawowych zasad diety odchudzającej brzuch!
Dieta na zmniejszenie tkanki tłuszczowej to specjalny program żywieniowy opierający się na zasadach, które dodatkowo wspierają metabolizm i promują lepsze trawienie. Najważniejsze z nich to:
1. Odpowiednia kaloryczność posiłków
Spożywanie zbyt kalorycznych potraw może skutkować odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Z kolei wygenerowanie zbyt dużego deficytu kalorycznego może doprowadzić do niedożywienia, czy innych problemów zdrowotnych. Dlatego dieta na zrzucenie brzucha składa się z posiłków o optymalnej kaloryczności, które pozwalają zachować równowagę między spożywanymi a zużywanymi kaloriami. Jest też dobierana indywidualnie do każdego klienta, jego potrzeb i wyznaczonych celów. W cateringu dietetycznym najczęściej do wyboru są diety w wariantach 1500, 1800 czy 2000 kcal. Jeśli pojawiają się problemy z określeniem właściwej liczby spożywanych kalorii, warto poprosić o pomoc dietetyka.
2. Eliminacja żywności przetworzonej
Równie ważne jest to, co składa się na codzienny jadłospis. Dobra dieta na redukcję brzucha eliminuje produkty wysoko przetworzonych, bogatych w tłuszcze trans lub cukry proste, a więc takich jak słodycze, fast foody, czy chipsy. Są one źródłem pustych kalorii, które spożywane w nadmiarze mogą negatywnie wpływać na samopoczucie i prowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Zamiast tego, catering dietetyczny włącza do menu żywność bogatą w błonnik (np. owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe), zdrowe tłuszcze (awokado, oliwa z oliwek, orzechy), czy białko (chude mięso, drób, ryby, jaja, rośliny strączkowe), które zwiększają uczucie sytości.
3. Prawidłowe nawodnienie organizmu
Ważną zasadą diety na zmniejszenie brzucha jest dbanie o nawodnienie organizmu. Dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości płynów wspieramy funkcjonowanie swojego organizmu i przyspieszamy metabolizm, ale nie tylko. Picie wody przed każdym posiłkiem pomaga zmniejszyć apetyt i lepiej kontrolować ilość spożywanych kalorii. Zdrowy, dorosły człowiek powinien pić około 2 l wody dziennie. Przy większej aktywności fizycznej i w czasie upałów ilość przyjmowanych płynów również trzeba zwiększyć. Poza wodą można pić też zieloną herbatę i herbatki ziołowe.
4. Ograniczenie soli
Dieta na tkankę tłuszczową brzucha wiąże się z ograniczeniem spożycia soli, ponieważ może powodować zatrzymywanie wody w organizmie i nadmierne wzdęcia. Zamiast soli, lepiej korzystać z naturalnych przypraw i ziół, które nadają potrawom aromatu, smaku i wydobędą z nich, to co najlepsze.
5. Regularność posiłków i kontrola wielkości porcji
Aby dieta odchudzająca brzuch zapewniła zadowalające efekty, trzeba też wyrobić dobre nawyki jedzeniowe. Przede wszystkim warto ustalić stałe godziny posiłków i pilnować ich regularności, ponieważ w ten sposób organizm przyzwyczai się do stałego rytmu. Zamiast 2-3 dużych posiłków lepiej jeść kilka mniejszych porcji. To pozwoli utrzymać glukozę we krwi na stabilnym poziomie i przyspieszyć metabolizm, co wspomoże proces utraty tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Co jest dobre na płaski brzuch? Dieta wspierana aktywnością fizyczną!
Aby skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha, należy wspierać dietę pudełkową regularną dawką ruchu. Nawet najprostsze aktywności, a więc spacer lub jazda na rowerze, mogą przyspieszyć metabolizm i ułatwić spalanie dodatkowych kilogramów. Skutecznym sposobem na osiągnięcie deficytu energetycznego są też treningi siłowe lub cardio, które możemy wykonywać w zaciszu domowym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisał się na siłownię. Jednak nie jest to warunek konieczny do osiągnięcia wyznaczonych celów sylwetkowych.